על אודותינו

בשנת 2010, יצא רוני הליברד למשימה לחנך מבוגרים ותלמידי בתי ספר ברחבי העולם, בנושא שנראה לו שיש בו חוסר ידע עצום: היסטוריה של עם ישראל.

רוני הוא איש חינוך מנוסה ודינמי. הוא יליד אנגליה ויש עמו שנים רבות של ניסיון בהוראה לתלמידים בכל הגילים ובניהול בתי ספר יהודיים בארצות הברית ובישראל. אחרי סיום לימודיו בתיכון, הוא למד בישיבות בארץ ובחוץ לארץ. לרוני תואר שני בניהול עסקים מהטכניון, תואר שני בחינוך מאוניברסיטת ג'ונס הופקינס, תואר ראשון במדעי יהדות מאוניברסיטת לונדון, והוא מורה מורשה במדינת ישראל.

במשך השנים שלימד רוני במערכת החינוך הפורמלית, הוא גילה שאפשר ללמד את ההיסטוריה היהודית בדרך מהנה. מניסיוננו, תלמידים נטו שלא לאהוב, בלשון המעטה, ללמוד על "העת העתיקה והלא-רלוונטית הזו"... אחרי הכול, "למי אכפת?!" ו"איך זה רלוונטי לי?"

אבל כן איכפת לנו! אנחנו כן צריכים לדאוג!

ידע בהיסטוריה של עם ישראל משפר את ההבנה הכללית שלנו והערכה לכלל היהודית ולחינוך לתורה, לאמונה ולמסורת. הוא מספק הֶקשר חשוב לכמעט כל דבר שאנחנו עושים. יתר על כן, כמובן, זה עוזר להרחיב את נקודת המבט הכוללת של האדם בעולם.

רוני הבין כי אחת הבעיות הגדולות בלימוד ההיסטוריה של עם ישראל היא שינון מייגע של שמות, תאריכים ומקומות... ברגע שהבעיה שנפתרה, נושא זה יכול להיות מהנה. נוסף על כך, הוא הבין שאם היסטוריה יהודית לא תילמד כסיפור רלוונטי, רוב האנשים יראו בה רק נושא אקדמי, ולא כזה שמתייחס ל"אתה ואני". לשם כך, פיתח רוני את "ההיסטוריה היהודית בהבזק", תוך שימוש בכל הכלים הדרושים כדי להפוך את הטון ממשעמם למהנה!

התכנית "ההיסטוריה היהודית בהבזק" כללה בתחילה רק מצגת אחת, אבל במהירות התפתחה לסדרת הרצאות הרבה יותר מקיפה, שכל אחת מהן נוצרה אומנם כמצגת עצמאית, אולם אפשר לשלבה בסדרה, בין ביום אחד ובין במשך שנים אחדות.

התכנית מציעה גם חבילות שבתון ומפגשי הכשרה ופיתוח לצוות מורים.

"ההיסטוריה היהודית בהבזק" מתאים לכל קהל יעד, מגיל 11 ואילך, אבל בעקבות דרישת מורים רבים בבתי ספר יסודיים בשנים שחלפו לקבל גרסה המתאימה גם לילדים צעירים יותר, לאחרונה פורסמה תכנית חדשה: האירועים לצעירים – אותו רעיון שיושם במצגת הראשונה שלנו – האירועים – אבל מיועד לבני 7 - 12.

ובינתיים במסגרת התכנית "ההיסטוריה היהודית בהבזק" הושק יישום (אפליקציה)  – שתתורגם גם לעברית בקרוב – שמספקת דרך פשוטה וזולה כדי לחזור על החומר שנלמד בכל אחד מהקורסים שלנו. היישום מכיל גם חידונים רבים לכל קורס, המאפשרים למשתמשים לבחון את עצמם ואפילו לדרג את הציונים שלהם מול אלה של חברים!

אפשר להשתמש ביישום באמצעות כל דפדפן אינטרנט במחשב או בטלפון נייד, ושאפשר להורידו למכשירי אנדרואיד ואפל - ראו מידע נוסף.

אנו גאים לבשר כי המצגת הרביעית שלנו: "סיפורה של ארץ ישראל" זמינה כעת.