"צעד קדימה" היא מצגת חדשה, תמציתית ומעוררת השראה. הפעם אנו מציגים את הדגם העקיב של יהודים – כיחידים או כציבור – שמסרו את נפשם בשעת הצורך, כדי להבטיח את הישרדות קהילותיהם ואת נצחיות העם היהודי.

במשך הדורות, בני אדם רבים מספור העפילו אל האתגר הגלום במנהיגות ובהתמסרות לענייני הציבור. שמות רובם התפוגגו בהיסטוריה ולצערנו רבים מהם נשכחו. אבל כאן, באמצעות מצגת זו, אנו מנסים לכבד את השמות ואת הסיפורים הידועים לנו ובדרך זו גם לחלוק כבוד למיליונים שאת הפרטים על אודותיהם ואת מעשיהם, אנחנו יכולים רק לנחש.

אחדות עמנו ונצחיותו תמיד היו תלויים באנשים כאלה, בין שהתנדבו ותרמו, בין שגילו חוסר אנוכיות, מסירת נפש, גבורה או אומץ רב. אנו מצדיעים לאבותינו הקדומים. כאשר אנו חוקרים את החיים ואת המעשים, ואפילו רק של חלק קטן מקרב דמויות מופת אלה, כוונתנו היא שהרושם מהם יהדהד גם על אותם אחרים שנשכחו בתהום הנשייה, כדי שמעשיהם יהיו לאות ולמופת לעולם.

המצגת (שאורכה בערך 65-45 דקות) מסתיימת בשאלה ישירה: מה אתם עושים כדי לפסוע קדימה, כדי לחקות אותם וכדי להמשיך בטוב, בחסד ובאהבת חסד שזה עתה למדנו עליהם כל כך הרבה? כיצד אתם תורמים למאמצים לבניינו של עמנו?

פלייר

להורדת עלון בנוגע למצגת זו