המצגת "האירועים לצעירים"

"ההיסטוריה היהודית בהבזק" גאה להכריז שתכניתנו החדשה "האירועים לצעירים" יצאה לאור. זוהי מצגת המיועדת לקהל "צעיר", בגילים 12-7. היא מבוססת על המודל המוצלח של "ההיסטוריה היהודית בהבזק". פשוט הפכנו את המצגת "האירועים" לתכנית מושלמת לכיתות בתי ספר היסודיים.

ייתכן שהמכשול הגדול ביותר שמחנכים מטפלים בו כאשר הם מנסים ללמד ילדים היסטוריה, הוא חוסר היכולת של הילדים להעריך את הזמן. במוחו של ילד, האירועים של לפני מאה שנה ושל לפני אלפי שנים, כולם נראים כמו מיליון שנים בעבר! לשם כך, בתכנית החדשה הזאת "האירועים לצעירים" מוצעת סקירה של ההיסטוריה היהודית, ומסופק ידע בשילוב עם שימת דגש על זמן, קשר ורצף.

אנו מספקים חוברת של המצגת (וגם מדריך למורים) בפורמט PDF ובית הספר מכין אותה מראש. במשך הצפייה במצגת (שעתיים עד שעתיים וחצי), כל ילד ממלא חוברת עבודה, בהדרכת המרצה. לאחר המצגת, התלמידים משלימים את חוברת העבודה (תמונות מצוינות) בניהול המורה של הכיתה והופכים את חוברת העבודה לציר זמן ברור וצבעוני, המספק הקשר ברור לסיפור ההיסטוריה והמורשת היהודיות.

זו תכנית מרגשת שהייתה בשימוש לראשונה, ובהצלחה רבה, בבתי ספר בבלגיה, באוסטרליה ובניו זילנד בפברואר 2013. יש לציין שאף כי לכל בית ספר ישנו סטנדרט חינוכי אחר וידע יהודי שונה, התכנית שלנו מתאימה למגוון השקפות העולם, לחסרי ידע ביהדות ולבעלי ידע כזה ולכלל הסטנדרטים החינוכיים.